Ο διαιτητής του Παγκοσμίου Κυπέλλου Facundo Tello έδωσε 10 κόκκινες κάρτες στον τελικό του Champions Trophy της Αργεντινής

Ο διαιτητής του Παγκοσμίου Κυπέλλου Facundo Tello έκανε ζέσταμα για το τουρνουά μοιράζοντας 10 κόκκινες κάρτες στον τελικό του Champions Trophy της Αργεντινής.

Ο αγώνας της Κυριακής κατέβηκε σε χάος αφού ο μέσος της Racing Club, Carlos Alcaraz, προκάλεσε μάχη σώμα με σώμα μπροστά στους οπαδούς της Μπόκα Τζούνιορς με τον πανηγυρισμό του νικηφόρου γκολ.

Με τις ομάδες να ισοφαρίζουν στο 1-1 στα τελευταία λεπτά της παράτασης, ο Αλκαράζ έστειλε μια κεφαλιά στη γωνία του φιλέ για να κερδίσει τη Ράσινγκ.

Ωστόσο, ο παρατεταμένος πανηγυρισμός του εξόργισε τους παίκτες της Μπόκα, με το βίντεο να τους δείχνει να αρπάζουν από το αυτί τον Αλκαράζ και να του πετούν μια μπάλα.

Ο Τέλο, ο οποίος θα είναι ένας από τους διαιτητές στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ , απέβαλε τον Αλκαράζ και έδωσε πέντε κόκκινες κάρτες στους παίκτες της Μπόκα μετά τις συμπλοκές.

Διαιτητής Facundo Tello

Συνολικά, επτά κόκκινες κάρτες δόθηκαν σε παίκτες της Μπόκα και τρεις από τη Ράσινγκ κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Ο Νορμπέρτο ​​Μπριάσκο είχε ανοίξει το σκορ για την Μπόκα πριν ο Ματίας Ρόχας της Ράσινγκ ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο.